میلگرد کلاف چیست؟

 میلگردها را به صورت شاخه ‌ای و کلاف دسته ‌بندی می‌کنند. میلگردها متناسب با "/> صنایع فولاد سازان امیرآباد|میلگرد کلاف

میلگرد کلاف

نا موجود

میلگرد کلاف

جزئیات

میلگرد کلاف چیست؟

 میلگردها را به صورت شاخه ‌ای و کلاف دسته ‌بندی می‌کنند. میلگردها متناسب با کاربردهایشان استفاده می شوند. میلگرد کلاف یکی از متداول ترین انواع میلگردها محسوب می شود و به صورت کلاف ‌های در هم پیچیده ‌ا‌ی است که استفاده‌ وسیعی در سازه ‌های ساختمانی و صنعتی دارند
انواع میلگرد کلاف

میلگرد کلاف ساده: این محصول به ۴ دسته تقسیم بندی می شوند و  در سایزهای ۵.۵ تا ۱۶ میلی متر در بازار موجود و قابل دسترسی می باشند. دسته ای از این میلگردها که سایزی بین ۵.۵ تا ۸ میلی متر دارند، با عنوان مفتول یا وایر شناخته می شوند. ساخت این محصول در کارخانه ها تا سایز ۱۲ صورت گرفته است.

برای سایزهای بالاتر نیز می توانید درخواست خود را به کارخانه ها ارسال کنید تا به صورت سفارشی میلگرد کلاف مدنظر شما را تولید کنند. استفاده از کلاف عرضی در ساختمان باعث می شود نیرو حاصل از بارها به صورت یکنواخت بر روی سقف توزیع شوند. هم چنین به کارگیری کلاف عرضی در سقف از پیچش تیرها در مکان هایی که بار منفرد وجود دارد، جلوگیری به عمل می آورد.

میلگرد کلاف آجدار: این نوع میلگرد به دو دسته A2- A3 تقسیم بندی می شود و قیمت آن ها در مقایسه با انواع ساده، بیش تر می باشد. قیمت این نوع محصول بر اساس دسته و سایز آن ها تعیین می شود.
کاربرد میلگرد کلاف

میلگردهای کلاف کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارند. از جمله این کاربردها می توان به مواد زیر اشاره کرد

    استفاده برای تولید توری حصاری و فنس و گابیون
    استفاده برای تولید سیم بکسل
    استفاده در انواع فولاد تبدیلی مانند مفتول های خوش ‎تراش
    استفاده در میخ و پیچ و پرچ
    سایر فولاد زیردستی و فولاد تبدیلی
    زنجیر فلزی
    خرپا و تیرچه
    صنایع فنر سازی
    استفاده برای تولید سیم خاردار
    صنایع الکترودسازی و جوشکاری
    استفاده در سازه های ساختمانی

این موضوع نشان دهنده میزان اهمیت و تقاضای موجود برای این محصول است. از طرفی عرضه و تقاضا تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت میلگرد می گذارند؛ به همین دلیل میزان سفارشات می تواند قیمت آن را در بازار روز تحت تاثیر قرار دهد

کلمات کلیدی

اشتراک گذاری